Japansk Lifting – naturligt ansigtsløft + velvære i hele kroppen
Japansk Lifting…. hmmm, hvad er det?
Det er hverken farligt eller hårdt arbejde. Nej tværtimod, det er den ultimative forkælelse, for dig og dit ansigt – og jeg kan næsten love dig, at du bliver vild med det!
Japansk Lifting er:
Behandlingen er først og fremmest velvære for krop og sind! En ualmindelig skøn og afstressende ansigtsbehandling, for både mænd og kvinder, hvor alle musklerne i dit ansigt blidt masseres og afspændes.
Samtidig dræner den for affaldsstoffer, sætter gang i kredsløbet, stimulerer organzoner og afspænder rynkepunkter i ansigtet. Behandlingen efterlader dig afslappet og med fornyet energi og ansigtsglød.
Udover at jeg blidt masserer dit ansigt, vil du også få lettere massage af hænder, arme, skuldre, hals, nakke og fødder, samt få lagt 2 ansigtsmasker. Det hele er med i en behandling på 90 minutter.
Ved en behandling på 60 minutter, må noget af massagen udelades og der er ingen ansigtsmasker med – men det er stadig en skøn behandling, hvor du falder helt til ro i krop og sind.
Jeg kan anbefale begge behandlinger, det er ren forkælelse!
Japansk Lifting kan afhjælpe:
– Stress
– Koncentrationsproblemer
– Hovedpine
– Søvnløshed
– Hormonelle ubalancer
– Rynker, linjer og hævelser i ansigt
Kom og prøv det, du bliver helt sikkert glad af det 😃😃😃.
Seneste nyheder
Zoneterapi som effektivt tilgang til migrænebehandling
Zoneterapi som effektivt tilgang til migrænebehandling Zoneterapi som…
Cupping som alternativ til massage
Cupping som alternativ til massage Cupping er en traditionel healingm…
0 Kommentarer